Akvaparky v Turecku

Během dovolené v Turecku se návštěvníci střetávají s hotely, které mají ve svém areálu malé, ale též větší akvaparky. V každém si lze užít spoustu zábavy ve vodě, tak také na zdejších skluzavkách a tobogánech. Některé hotely návštěvníkům na dovolené v Turecku nabízejí dokonce už i celé řeky. Bonusem pro rodiče malých dětí, kteří zvolí dovolenou v nějakém takovém hotelu s vlastním akvaparkem je, že jejich ratolesti mají sami co dělat a není potřeba utrácet dodatečné částky za vstup do specializovaných akvaparků.

Co si ale počít, pokud během dovolené v Turecku hotel akvapark nemá nebo hotelový akvapark nestačí a turisté si chtějí užít většího množství atrakcí? V takové chvíli je nutné přeci jenom sáhnout do peněženky a vypravit se do některého z akvaparků v okolí. V Turecku jich je k nalezení vícero a rozsáhlejší akvaparky dokonce turistům poskytují i svozy z určitých míst zdarma.

Tureckých akvaparků rozhodně není málo. Seřazené podle abecedy je možné využít u Alanyie dva, u Antalyie 3, na Bodrumu 2, u Fethyie dva, v Istanbulu jeden, Izmir má dokonce pět, v Kemeru dva, v Marmarisu dva a v Side tři. V každém z nich mohou turisté na dovolené zakusit adrenalin na strmých skluzavkách, dlouhých tobogánech nebo na bláznivém kamikaze a twisteru s délkou 40 metrů. Na malé návštěvníky zde čekají různobarevné skluzavky a brouzdaliště se spoustou prolézaček.

Součástí některých akvaparků jsou i delfinária, kde se dá shlédnout představení delfínů a dalších mořských savců. Ti odvážnější si mohou s delfíny zaplavat, tento zážitek se pro turisty často stává ojedinělým zážitkem z celé dovolené.

Vstupné do tureckých vodních parků se liší. Dospělí povětšinou platí kolem 35 Euro, děti ve věku 7 – 12 asi 25 Euro a ti nejmenší jedinci okolo 20 Eur. Je pravdou, že vstupné je poměrně vysoké, ale za tuto částku pak turisté tráví v parku celý den a dostanou i malou svačinu.