Akvaparky v Turecku

Vodní zábava inclusive

Během dovolené v Turecku se návštěvníci hotelů a velkých hotelových komplexů setkávají i s hotely, které mají ve svém areálu akvaparky. Jejich nabídka je v současné době poměrně pestrá. V nabídce cestovních kanceláří jsou jak hotely s malým akvaparky, tak také s parky, které snesou srovnání se specializovanými akvaparky. A pochopitelně v každém z nich si lze užít spoustu zábavy. A to nejen v řadě bazénů a bazénků, které jsou nedílnou součástí těchto hotelových areálů, ale také na zdejších skluzavkách a tobogánech. Některé hotely dokonce svým návštěvníkům na dovolené v Turecku nabízejí už i celé umělé řeky.

Zábava pro děti

Bonusem pro rodiče malých dětí, kteří zvolí dovolenou právě v nějakém z takto vybavených hotelů s vlastním akvaparkem v areálu je vítaná skutečnost, že jejich ratolesti mají takřka po celý den sami co dělat a dobře se zabaví. V takovém hotelu pak není potřeba utrácet žádné další dodatečné částky za vstup do specializovaných akvaparků.

Výlet do akvaparku

Co si ale počít, pokud během dovolené v Turecku hotel akvapark nemá? Nebo má, ale akvapark u hotelu nestačí a turisté si chtějí užít většího množství atrakcí? V takové chvíli je nutné přeci jenom sáhnout hlouběji do peněženky a vypravit se do některého z akvaparků v okolí. V Turecku jich je k nalezení vícero a všechny z nich se postarají o dokonalou zábavu každého svého návštěvníka bez ohledu na věk. Rozsáhlejší akvaparky dokonce turistům poskytují i svozy z určitých míst zdarma.

Je z čeho vybírat

Tureckých akvaparků rozhodně není málo. Seznam seřazených letovisek v Turecku podle abecedy spolu s počtem akvaparků zahrnuje následující města: Alanya (2), Antalya (3), Bodrum (2), Fethyie (2), Istanbul (1), Izmir (5), Kemer (2), Marmaris (2) a Side (3). V každém z těchto 20 akvaparků mohou turisté na dovolené v Turecku zakusit vzrušení a adrenalin na četných strmých skluzavkách, dlouhých tobogánech, bláznivé kamikaze dráze nebo twisteru s délkou úctyhodných 40 metrů. Na malé návštěvníky tady zase čekají různobarevné dětské skluzavky a brouzdaliště se spoustou prolézaček.

Delfinária

Součástí některých akvaparků jsou i delfinária či podobná akvária s mořskými živočichy. V nich se dá shlédnout zajímavé představení delfínů a dalších mořských savců, nichž budou mít radost nejen ti nejmenší, ale i jejich dospělý doprovod. Ti odvážnější si pak mohou v některých případech s delfíny zaplavat. Tento zážitek se pro turisty často stává ojedinělým zážitkem z celé dovolené v Turecku.

Ceny za vstup

Vstupné do jednotlivých tureckých vodních parků se liší. Dospělí povětšinou platí kolem 35 Euro. Děti ve věku 7 – 12 let platí většinou do 25 Euro. Za ty nejmenší je nutné zaplatit okolo 20 Eur. Je pravdou, že vstupné je poměrně vysoké. Ale za tuto částku turisté stráví v parku celý den plný zábavy. A dostanou i malou svačinu.