Kemer v Turecku

Z málo známé vesničky Kemer na západním okraji Turecké riviéry se během posledních let stalo žijící letovisko, kam přilétá každé léto na dovolenou více a více turistů z celé Evropy. Kemer charakterizují hlavně nádherné přírodní scenérie, čisté vody Středozemního moře, dlouhé pláže a na pozadí všeho tyčící se hory Taurus. Letovisko bývá mnohými považováno za jedno z nejhezčích středisek pro dovolenou u moře v Turecku vůbec.

V průběhu letní sezóny tady bývá pořádně teplo a též značná vzdušná vlhkost, tudíž si tady mohou někteří turisté připadat jako v sauně. Počasí je typicky středomořské a návštěvníci Kemeru se tak nemusí bát, že by jim dovolená v Turecku měla propršet nebo že by snad mělo být chladno.

V případě, že se turisté vypraví z Kemeru do národního parku Olympos, mohou tady zhlédnout dvě pozornostihodná místa. Jedním jsou zbytky antického města Olympos, kde za návštěvu určitě stojí hrobky, sarkofágy a basilikum.

Druhá je ohňová stráň Chimera, ze které čas od času šlehají plameny. Tato atrakce je zapříčiněna přírodními výrony unikajícího zemního plynu a je působivá především za soumraku. Kemer se proslavil také největším počtem volně žijících delfínů Středozemního moře, na něž se turisté na dovolené jezdí pravidelně dívat z vyhlídkových palub výletních lodí.

Na dovolené v Kemeru se jeho návštěvníci setkávají se značným množstvím obchůdků upomínkovými předměty, restauracemi, kavárnami a diskotékami. Ty bývají otevřeny až do pozdních nočních hodin a většina zábavních akcí se koná venku pod večerní oblohou.

Kontrast bělostných plážích a krásné přírody v okolí městečka Kemer na jedné straně a drsných hor na straně druhé tvoří ideální místo pro odpočinek a relaxaci a dokonce prý dovolená v Kemeru očišťuje i duši. Ovzduší v okolí letoviska Kemer včetně jeho pláží krásně voní vavříny.

Pro dobrodružné povahy skýtá letovisko Kemer zvláštní akci u místní hippie komunity. Noc je možné prožít buď ve stromových domcích nebo v závěsné houpací síti. Prakticky se jedná o takové netradiční ubytování a nocleh. Pozor je ovšem třeba dávat na vodní dýmky, protože ty jsou tu obvykle plněny marihuanou.

Dovolená v Kemeru lze prožít jak během standardního zájezdu k moři, tak se dá toto místo objevovat z paluby lodě či v rámci programu některého z poznávacích zájezdů do Turecka.