Kemer v Turecku

Populární letovisko

Z málo známé vesničky Kemer na západním okraji Turecké riviéry se během posledních let stalo živé a pulzující letovisko. Do hotelů a penzionů v Kemeru přilétá každé léto na dovolenou více a více turistů ze všech koutů celé Evropy. Kemer charakterizují hlavně nádherné přírodní scenérie, čisté vody Středozemního moře, dlouhé písečné pláže a na pozadí všeho tyčící se mohutné pohoří Taurus. Letovisko bývá mnohými považováno za jedno z nejhezčích středisek pro dovolenou u moře v Turecku vůbec.

Horká léta

V průběhu letní sezóny tady bývá, jak se lidově říká, pořádně teplo. Horko se tu někdy kombinuje se značnou vzdušnou vlhkostí. Proto si tady někdy mohou někteří turisté připadat jako v sauně. Počasí v Kemeru je typicky středomořské. Návštěvníci kemerských letovisek se určitě nemusí bát, že by jim dovolená v Turecku měla propršet. Podobně se není třeba obávat, že by tu bylo během letní sezóny chladno.

Národní park Olympos

V případě, že se turisté vypraví v čase své dovolené na Turecké riviéře z Kemeru do národního parku Olympos, mohou si v něm na vlastní oči prohlédnout dvě bezpochyby zajímavá místa. Tím prvním jsou ruiny antického města Olympos. V něm se největšímu zájmu těší a za návštěvu určitě stojí zdejší starověké hrobky, sarkofágy a basilikum.

Chimera

Druhá je ohňová stráň Chimera. Ze země tady čas od času šlehají plameny. Tato atrakce je zapříčiněna přírodními výrony unikajícího zemního plynu, které se po průniku na zemský povrch vznítí. Tato scenerie je pochopitelně působivá především za soumraku. Kemer se proslavil také největším počtem volně žijících delfínů v Středozemním moři. Na delfíny se turisté na dovolené v Turecku jezdí pravidelně dívat z vyhlídkových palub výletních lodí.

Zábava

Na dovolené v Kemeru si jeho návštěvníci užívají vedle zdejších písečných pláží a průzračně čistého moře i dalších potěšení. K nim rozhodně patří i možnosti výhodných nákupů. Během procházek v městečku Kemer se setkávají se značným množstvím obchůdků s upomínkovými předměty, restauracemi, kavárnami a diskotékami. Ty bývají otevřeny až do pozdních nočních hodin a postarají se o dobrou zábavu až do pozdních ranních hodin. Navíc během léta se většina zábavních akcí koná venku pod večerní oblohou.

Důkladný odpočinek

Kontrast bělostných plážích a krásné přírody v okolí městečka Kemer na jedné straně a drsných hor na straně druhé tvoří ideální místo k odpočinku a relaxaci. Všudypřítomný klid a skutečnost, že Kemer zatím leží stranou hlavního turistického ruchu na Turecké riviéře, jsou též příčinami toho, že dovolená v Kemeru prý dokonce očišťuje nejen tělo, ale i duši. Ovzduší v okolí letoviska Kemer včetně jeho pláží během léta krásně voní vavříny.

Komunita hippies

Pro dobrodružné povahy skýtá letovisko Kemer zvláštní akci u místní hippie komunity. Noc je možné prožít buď ve stromových domcích, nebo třeba v závěsné houpací síti. Prakticky se jedná o takové netradiční ubytování a nocleh. Pozor je ovšem třeba dávat na vodní dýmky, protože ty jsou tu obvykle plněny marihuanou.

Nejen pobyt v hotelu

Dovolená v Kemeru se dá prožít jak během standardního zájezdu k moři, kdy jsou hosté ubytovaní v některém ze zdejších hotelů, tak i jinak. Kupříkladu se dá toto místo objevovat z paluby výletní lodi. Další možností je cesta do Kemeru v rámci programu některého z poznávacích zájezdů do Turecka.