Okurcalar

Zatím ne příliš známá oblast pro dovolenou u moře v Turecku s názvem Okurcalar leží na pobřeží Středozemního moře zhruba uprostřed mezi letovisky Alanya a Manavgat. Do obou těchto prázdninových středisek je to z Okurcalaru asi 30 kilometrů a k nejbližšímu letišti je třeba cestovat do Antalye. Ta leží asi 100 kilometrů na východ a transfer z letiště obvykle trvá téměř 2 hodiny.

okurcalar-panorama

Podobně jako Alanya, Antalya nebo třeba Belek, i Okurcalar se zapsal do povědomí turistů svými dlouhými písečnými plážemi a až neuvěřitelně čistým mořem v její blízkosti, ideálními podmínkami pro dovolenou u moře. A stejně jako další prázdninová střediska Turecké riviéry, i Okurcalar byl původně jen malou vesničkou na středomořském pobřeží, skrze kterou projížděly autobusy při cestě z Antalye do Alanye.

Stoupající zájem o letoviska podél Turecké riviéry na jižním pobřeží Turecka však vedl ve druhé polovině 20. století k výstavbě několika prvních hotelů i v Okurcalaru a dnes už městečko patří k známějším tureckým letoviskům. Na dovolenou sem přilétá každým rokem několik tisíc turistů z celého světa a na břehu průzračně čistého Středozemního moře tráví svůj zasloužený čas volna a odpočinku.

okurcalar-hotely

Nabídka ubytování je v městečku Okurcalar poměrně široká a turisté tady mohou být ubytování jak v cenově výhodných a skromněji zařízených penzionech a apartmánech, tak také v luxusních hotelích, jež poskytují svým hostům prvotřídní služby a ti si budou moci během dovolené v Okurcalaru užívat veškerého komfortu. Většina okurcalarských hotelů byla vybudována prakticky u pláže, takže hoteloví hosté to mají ke koupání jen pár metrů přes silnici, která lemuje celou Tureckou riviéru.

Letní dovolená v Turecku v letovisku Okurcalar je též vhodná pro rodiny s dětmi, neboť ty si zde budou moci hrát v celé řadě dětských koutků či hřišť, jimiž většina hotelů disponuje. Dlouhé hodiny zábavy budou moci prožít na nejrůznějších skluzavkách a prolézačkách a dokonce se mohou vykoupat v dětských bazéncích a brouzdalištích. Na dospělé zase čekají ve místních hotelích fitness centra a dokonce i lázeňské procedury a další wellness záležitosti.

okurcalar-plaz

Hlavním důvodem k cestě do prázdninového střediska Okurcalar jsou pro většinu jeho návštěvníků zdejší pláže. Ty nejen do tohoto příjemného tureckého městečka, ale na celou Tureckou riviéru lákají každým rokem desetitisíce turistů ze všech koutů Evropy. Pláž v letovisku Okurcalar je písčito-oblázková a na délku má necelých 200 metrů. Protože její povrch tvoří oblázky, doporučuje se brát si na dovolenou do Okurcalaru koupací boty do vody.

Okurcalarská pláž je dobře vybavená a její návštěvníci mají dispozici sprchy se sladkou vodou a toalety a v blízkosti je možnost zajít na něco k snědku do několika stánků s rychlým občerstvením. Vstup do moře je jen mírný a tak se tady bude líbit i rodinám s dětmi a neplavcům. Protože na pláži není písek, který by mohl vířit příboj, je moře u jejích břehů křišťálově čisté a dovolenou si tady užijí příznivci šnorchlování a objevování podmořského života.

okurcalar-pobrezi

Návštěvníci městské pláže v letovisku Okurcalar mají též možnost vyzkoušet si na ní celou řadu vodních sportů, mezi které patří kupříkladu jízda na vodním skútru nebo vodních lyžích či plachtařské sporty, mezi nimiž vyniká windsurfing a kiting.

I když v případě městečka Okurcalar nejde o nijak velké letovisko a na své objevení mezi turisty teprve čeká, nebudou se tu na dovolené nutit ani turisté, kteří si chtějí užívat dovolenou nejen přes den na pláži, ale také v noci. Většina zdejších hotelů se stará o zábavu svých hostům a ti se mohou v místě ubytování bavit při různých animačních programech nebo dokonce malých diskotékách.

Samotné městečko Okurcalar pak nabízí svým hostům na dovolené několik restaurací a barů, které otevírají po setmění a jejich hosté se zde mohou bavit až pozdě do noci. Komu by zábava přímo v Okurcalaru nestačila, můžete se vydat například do nedaleké Alanye, která je k nočnímu životu daleko vybavenější a připravenější.