Střediska na Turecké riviéře

Turecká riviéra se řadí k nejnavštěvovanějším a také nejznámějším oblastem Turecka. Leží na jižním pobřeží a podél jejího pobřeží šplouchají vlny Středozemního moře. Neustále slunečné počasí a moře s příjemnou teplotou přitahují na dovolenou na Tureckou riviéru každý rok stále více turistů. Kromě dlouhých pláží a celé řady historických památek je dovolená na Turecké riviéře také o objevování přírodních výtvorů, které jinde na světě nejsou.

Hotely jsou z velké části podél pobřeží a svým hostům zaručují během dovolené perfektní vybavenost. Centrem Turecké riviéry je město Antalya, jejíž dějiny sahají až dvě tisíciletí do minulosti. A skoro všude je o dovolené možné nalézt nějakou zajímavost nebo pamětihodnost.

Ze severu obklopuje Antalyi mohutné horstvo Taurus. Jde o mix strmých hor a pestré přírody. Do hor bývají podnikány různé cesty, takže pokud chtějí turisté prožít v čase své dovolené něco nevšedního, mohou se v doprovodu zkušeného vůdce vydat na cestu po jeho vrcholcích.

Letoviska na Turecké riviéře se těší stoupající přízni turistů na celém světě a na dovolenou jich sem v letních měsících míří stále více. Side patří mezi jedno z právě takových. Leží asi 75 kilometrů od Antalye a pláže jsou zde písčité i oblázkové.

Už při samotném vstupu do letoviska Side si návštěvníci mohou připadat, jako by se na dovolené vrátili v čase o několik století zpět. Starověký amfiteátr a impozantní městské hradby by měl mít povinnost navštívit kdokoliv, kdo do Side přijede strávit letní dovolenou. Letovisko leží na poloostrově, který ze všech stran obklopuje moře. Tato skutečnost je výhodou pro nejrůznější vodní aktivity, kterých si tady každý může užít dostatečně.

Kemer býval kdysi malá rybářská vesnička. Dnes je to středisko s velkým kotvištěm pro jachty, jako stvořeným pro bohatou klientelu. Není tak přeplněné v porovnání s ostatními letovisky Turecké riviéry a to ocení v průběhu dovolené hlavně rodiny s dětmi. Vedle pohody návštěvníky určitě potěší i zdejší aquapark. Především mezi nejmenšími je známé kemerské delfinárium.

Belek je nové a poměrně moderní letovisko na Turecké riviéře. S jeho výstavbou bylo započato v 80. letech 20. století. Hotely jsou na vysoké úrovni a oblíbeným místem je především mezi vyznavači golfu. National Golf Club je nejoceňovanější golfové hřiště v Turecku. Turecká riviéra je bezpochyby místem pro skvělou dovolenou bez rozdílu věku.