Střediska na Turecké riviéře

Jižní pobřeží Turecka

Turecká riviéra se řadí k nejnavštěvovanějším a také nejznámějším oblastem Turecka. Leží na jeho jižním pobřeží a podél jejího pobřeží šplouchají vlny Středozemního moře. Stále slunečné počasí a moře s příjemnou teplotou přitahují na dovolenou na Tureckou riviéru každým rokem více a více turistů z různých koutů světa. Kromě dlouhých pláží a celé řady historických památek je dovolená na Turecké riviéře také o objevování jedinečné přírody. Spousta zdejších přírodních zajímavostí se jinde na světě nevyskytuje a je pro Turecko unikátní.

Antalya

Hotely podél celé Turecké riviéry byly ve většině případů postaveny přímo u pláží a svým hostům zaručují během dovolené perfektní vybavenost. Ze svého hotelu to mají turisté k moři obvykle jen pár kroků. Turistickým a také administrativním centrem Turecké riviéry je město Antalya. Jde o starobylé město, jehož dějiny sahají až dvě tisíciletí do minulosti. A skoro všude je tu o dovolené možné nalézt nějakou zajímavost nebo pamětihodnost.

Taurus

Ze severu obklopuje Antalyi mohutné horstvo Taurus. Jde o jedinečnou směsici strmých skal a pestré přírody. Do těchto hor bývají turisty s oblibou podnikány různé výlety a treky. Pokud chtějí turisté prožít v čase své dovolené na jihu Turecka něco nevšedního, mohou se v doprovodu zkušeného vůdce vydat z Antalye a dalších letovisek na cestu po vrcholcích Tauru.

Letovisko Side

Letoviska na Turecké riviéře se těší stoupající přízni turistů na celém světě. Na dovolenou jich sem v letních měsících míří stále více a to nejen z Evropy. Side patří mezi nejpopulárnější z destinací na Turecké riviéře. Leží asi 75 kilometrů východně od Antalye a pláže jsou zde většinou písčité i oblázkové. Proto je Side tak oblíbené mezi rodinami s malými dětmi.

Historické památky

Už při samotném vstupu do letoviska Side si návštěvníci mohou připadat, jako by se na dovolené vrátili v čase. A to hned o několik staletí zpět. Starověký amfiteátr a impozantní městské hradby by měl mít povinnost navštívit každý, kdo do Side přijede strávit letní dovolenou a myslí to s poznáváním zdejší historie vážně. Letovisko leží na poloostrově, který ze všech stran obklopuje moře. Tato skutečnost je výhodou pro nejrůznější vodní aktivity, kterých si může v Side každý může užít více než měrou vrchovatou.

Kemer

Kemer býval kdysi jen malou a nevýznamnou rybářskou vesničkou. Dnes je to středisko s velkým kotvištěm pro jachty, které se specializuje na bohatou klientelu, vyžadující kvalitní a komfortní ubytování a také prvotřídní služby. V porovnání s ostatními letovisky Turecké riviéry není ani uprostřed hlavní turistické sezóny nijak zásadně přeplněné. To ocení v průběhu dovolené hlavně rodiny s dětmi. Vedle všudypřítomného klidu a pohody návštěvníky určitě potěší i zdejší aquapark. Především mezi nejmenšími návštěvníky je velice oblíbené kemerské delfinárium.

Moderní Belek

Belek je nové a poměrně moderní letovisko na Turecké riviéře. S jeho výstavbou bylo započato až teprve v 80. letech 20. století. Hotely jsou tady na vysoké úrovni a oblíbeným místem je Belek především mezi vyznavači golfu. National Golf Club je nejoceňovanější golfové hřiště v celém Turecku. Turecká riviéra je tak bezpochyby místem pro skvělou dovolenou bez rozdílu věku.