Středisko Belek je symbolem luxusu

Na břehu moře

V centrální části Turecké riviéry se rozkládá krásné přímořské letovisko Belek. Leží přímo na pobřeží Středozemního moře a ze zdejších hotelů je to k vodě ve většině případů jen několik desítek metrů. Tedy pokud není hotel situován přímo na pláži.

Moderní letovisko

Belek a jeho ubytovací kapacity jsou mezi turisty známy jako jedny z nejluxusnějších plážových resortů v celém Turecku. Zdejší hotely dokáží svým hostům zajistit příjemnou letní dovolenou u moře v maximálním komfortu. V Beleku lze nalézt spousty teprve nedávno vybudovaných komplexů hotelů. Tyto moderní ubytovací kapacity se často řadí k luxusním 4 – 5 hvězdičkovým hotelům. Od rušné Antalye je Belek vzdálen pouhých 30 kilometrů.

Orientace na golf

Není bez zajímavosti, že kolem městečka Belek bylo vybudováno hned 6 vyhlášených golfových hřišť. Proto si zde o dovolené přijdou na své především zkušení hráči golfu. Hřiště a zázemí se nachází ve velmi příjemném a opečovávaném prostředí uprostřed parků a další zeleně. A tak je zde možné strávit příjemnou sportovní dovolenou plnou golfových a dalších aktivit.

Dlouhé pláže

V letovisku Belek se nalézají skutečně dlouhé písečné pláže. Ty jsou vesměs orientovány na jih a slunce je tu možno si užívat od rána do večera. Díky velkorysým rozměrům je možné si o dovolené v Beleku najít na zdejších plážích svůj nikým nerušený kousek k opalování a lenošení. Lze jen těžko uvěřit, že nejdelší belecká pláž měří úžasných 16 kilometrů. Její povrch tvoří krásný, jasně bílý písek. Tato pláž je považována za jednu z nejhezčích a také nejčistších pláží v celém Turecku.

Želvy

Dokonalou čistotu zdejších pláží si doslova považují i želvy Caretta Caretta, tedy karety obecné. Ty se sem každým rokem vrací klást do písku svá vajíčka. Kvůli tomu se v některých úsecích musí dodržovat jistá omezení.

Dovolená pro rodiny s dětmi

Vstup do vody je na všech beleckých plážích jen mírný a pozvolný. A tak si v Beleku užívají v čase dovolené spokojených vodních radovánek i malé děti. V případě, že někoho omrzí slunění se pod středomořským sluncem, může zkusit jeden z mnoha vodních a plážových sportů. K nejoblíbenějším z nich náleží parasailing, jízda na banánu, jízda na šlapadlech, loďkách či vodních skútrech.

Historie

V historickém jádru Beleku je možné obdivovat starobylé antické hradby a Hadriánovu bránu. V letních měsících míří spousty návštěvníků na dovolené v Beleku do blízkého Aspendu. V něm je možné shlédnou hudební představení či divadelní hru v nejméně poškozeném římském amfiteátru na světě. Pouze 15 kilometrů od Beleku se dá ještě navštívit ruiny starověkého města Perge a rozvaliny kdysi významných budov a dalších staveb.

Ceny za ubytování

Přestože se dá dovolená v Beleku prožít v luxusu, finančně nebývá o moc více nákladná než dovolená v jiných destinacích v Turecku. Svůj čas dovolené v letovisku Belek tráví návštěvníci většinou v luxusních hotelech. V nich jsou obklopeni celou řadou nejrůznějších hotelových bazénů a čistým azurově modrým mořem opodál. Svůj čas tráví na úžasných písčitých plážích a sluní se v záři paprsků ostrého tureckého slunce.