Středisko Belek je symbolem luxusu

V centrální části Turecké riviéry se nachází krásné přímořské letovisko Belek. Leží přímo na pobřeží Středozemního moře a místní hotely jsou známy jako jedny z nejluxusnějších plážových resortů v Turecku, jež dokáží zajistit dovolenou v maximálním komfortu. V Beleku lze nalézt spousty teprve nedávno vybudovaných komplexů hotelů, které se řadí k luxusním 4 – 5 hvězdičkovým ubytovacím kapacitám. Od rušné Antalye je Belek vzdálen pouhých 30 kilometrů.

Kolem městečka Belek bylo vybudováno hned 6 vyhlášených golfových hřišť, tudíž si zde o dovolené přijdou na své především zkušení hráči golfu. Hřiště a zázemí se nachází ve velmi upravovaném prostředí a tak je zde možné strávit příjemnou sportovní dovolenou plnou golfových a dalších aktivit.

V letovisku Belek se nalézají skutečně dlouhé písečné pláže, jež jsou orientovány na jižní stranu a na kterých je možné si o dovolené v Beleku najít svůj nikým nerušený kousek k opalování. Je s podivem, že nejdelší belecká pláž měří úžasných 16 kilometrů, má krásný jasně bílý písečný povrch a je považována za jednu z nejhezčích a také nejčistších pláží v celém Turecku.

Dokonalou čistotu zdejších pláží si doslova považují i želvy Caretta Caretta, které se sem každým rokem vrací klást do písku svá vajíčka. Kvůli tomu se v některých úsecích musí dodržovat jistá omezení.

Vstup do vody je mírný a tak si v Beleku užívají v čase dovolené vodních radovánky i malé děti. V případě, že někoho omrzí slunění se pod středomořským sluncem, může zkusit jeden z mnoha mořských sportů jako je parasailing, jízdu na banánu, šlapadla, loďky či vodní skútr.

V historickém jádru Beleku je možné obdivovat starobylé antické hradby a Hadriánovu bránu. V letních měsících míří spousty návštěvníků na dovolené v Beleku do blízkého Aspendosu, kde je možné shlédnou hudební představení či divadelní hru v nejméně poškozeném římském amfiteátru na světě. Pouze 15 km od Beleku se dá ještě navštívit starověkého města Perge a jeho rozsáhlé ruiny.

Přestože se dá dovolená v Beleku prožít v luxusu, finančně nebývá tak náročná jako v jiných destinacích. Svůj čas dovolené v letovisku Belek tráví návštěvníci většinou v luxusních hotelech, obklopeni celou řadou nejrůznějších hotelových bazénů, čistým azurově modrým mořem, na úžasných písčitých plážích a v zálivu paprsků ostrého tureckého slunce.